Instalací systému centrálního vysávání zvýšíte hodnotu Vašeho majetku a získáte dlouhodobý, nadčasový design a kvalitu.

Oproti přenosným vysavačům má centrální vysavač vysokou životnost. Mezi jeho výhody patří zdravější a čistší domov, pohodlí, úspora energie a času. Systém centrálního vysávání lze instalovat nejen do nových staveb, ale i do stávajících struktur či v průběhu rekonstrukce.
 

Kde umístit zásuvky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zásuvky by měly být instalovány tak, aby byly přístupné a pohodlné pro použití, uživatel by měl být schopen dosáhnout s hadicí 7 m prostor o velikosti 35 m2 . Při pozicování zásuvek mějte na paměti skutečnost, že vysávací hadice má délku 7 nebo 9 m, při určování polohy zásuvek je tedy důležité znát i případné rozmístění nábytku, nezapomeňte na terasy, balkony a jiné povrchové plochy určené k čištění.

Potrubní síť

Potrubí Sistem Air je vyrobeno z antistatického a samzhášivého PVC, garantuje perfektní spojení mezi potrubím a jednotlivými spoji. Potrubí je: samozhášivé, antistatické, kalibrované, s tloušťkou stěny 2,2 mm pro Ø 50 mm a 3 mm pro Ø potrubí 63/80/100 mm. Všechny spoje potrubní sítě jsou lepeny za studena speciálním lepidlem, které zaručuje, že všechny lepené části drží dokonale. Správné nastavení a instalace potrubní sítě zajišťuje, že systém funguje správně a to je důvod, proč je to nepochybně nejdůležitější etapa pro optimální provoz celého systému centrálního vysávání.

U jednopodlažního domu lze vést potrubí v podlaze nebo v prostoru nad půdou. Svislá potrubí k zásuvkám lze vést v příčkách nebo podružných prostorách. U dvou a vícepodlažních domů páteřní rozvod vedeme v podlaze přízemí nebo v podlaze 1. patra nebo půdním prostorem. Hlavní trasu lze vést po povrchu podružných prostor jako garáž, dílna, technická místnost nebo v podhledu a poté svisle k jednotlivým zásuvkám.

Centrální jednotka

 
  • Centrální jednotku vybírejte především podle plochy, která má být vysávána, tím zajistíte dlouhou životnost a špičkový výkon jednotky i celého systému. 
  • Pokud instalujete systém centrálního vysávání ve vícepatrové budově, doporučujeme centrální vysavač umístit v nejnižším patře. Instalujte centrální vysavač v technické místnosti (garáži, sklepě) mimo hlavní obytné prostory, tak aby ani jednotka ani potrubní síť nerušila obyvatele domu i jejich sousedy. 
  • Pro umístění jednotky vyberte místo daleko od zdrojů tepla, jako jsou sporáky, radiátory atp. Ujistěte se, že místo dostatečně osvětleno a že je kolem jednotky dostatečný prostor pro případné opravy a údržbu. 
  • Doporučujeme navrhnout potrubní síť co nejkratší k dosažení co nejvyššího výkonu centrálního vysavače. Je-li jednotka umístěna v chladné místnosti, např. sklep, půdní prostor atd. doporučujeme potrubní síť izolovat, aby nedocházelo ke kondenzaci vlhkosti v potrubí. 
  • Pokud musí být centrální jednotka v patrové budově instalována v horním patře (podkroví, půda), doporučujeme Vám  naistalovat jednotku s vyšším výkonem, vyšší kategorie než-li je potřeba dle celkové plochy určené k vysávání. Pro jakékoliv další informace neváhejte kontaktovat technické oddělení Sistem Air.

Zásuvky

Zásuvky SISTEM-AIR splňují veškeré požadavky kladené na funkčnost a design, domácího, komerčního i průmyslového prostředí.

Domácí prostředí

Tyto zásuvky vynikají špičkovou kvalitou a mohou být kombinovány se všemi dekorativními rámečky na trhu.  Najdete zde širokou škálu zásuvek a rámečků běžně používaných v domácnostech, ale i speciální štěrbinové zásuvky do kuchyňských linek nebo zásuvky vhodné do garáží či technických místností.

Průmyslové/komerční prostředí

Splňují náročné požadavky každodenního používání v interiérech i exteriérech. Nejčastěji používané průmyslové zásuvky jsou dostupné v klasickém provedení pro montáž na stěnu a do podlahy (mohou být instalovány i do hliníkových montážních desek).

Kritéria pro výběr zásuvek

V domácím prostředí je kladen důraz především na vzhled rámečků, aby se shodovaly s celkovým vybavením domu a ladily i s ostatními elektrickými zásuvkami.

Pozn.: Předem zkontrolujte dostupnost vybraných rámečků. Doporučujeme nakupovat pouze v autorizovaných prodejnách.

Upozornění:

Čtvercové zásuvky se vyrábí ve třech různých barevných provedeních. Používají a dodávají se společně s příslušnými sadami příslušenství (viz kapitola Příslušenství).